Во Македонија досега пристигнале 6.000 украински бегалци

Косово и Босна и Херцеговина се водечки по бројот на невработени во Западен Балкан, а Србија има најниска стапка на невработеност, објави денеска Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата во Косово на денешната седница одобри три договори потпишани како дел од Берлинскиот процес, а тоа се за слободно движење само со лични карти за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот фонд за Балканот објави повик за пријавување за стипендиска програма во австрискиот Парламент за државни службеници од земјите од Западниот Балкан. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во ...
сите 243 | | | веќе видена

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
сите 245 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 238 | | | веќе видена

Дали повисокoto ДДВ ќе ги зголеми сметките за електрична енергија Според енергетските експерти, најпрвин е неопходно и потребно „домашниот производител на ...
сите 192 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 36 | | | веќе видена

Предлог-иницијативата за уставни измени изготвена од Работната група од Министерството за правда е испратена во Владата, која треба да ја разгледа на седница, ...
сите 60 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила синоќа во главниот град, при што се поврдени четири лица, меѓу кои и малолетници. На булеварот „АСНОМ“ во 23 часот дошло ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Македонија досега пристигнале 6.000 украински бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: