Пендаровски и Ковачевски ги девалвираат институциите


4 копии

Македонските власти вчера изразија осуда на инцидентите на преминот „Деве Баир“ во саботата, каменувањето на Македонскиот клуб во Благоевград и недоличните и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

„ Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос. Државата, институциите, ...
| | веќе видена | слични

Државата, институциите, Министерството за внатрешни работи со одговорен ефикасен и професионален однос не дозволи да се случат инциденти. Јавната безбедност ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот викенд помина со многу тензии меѓу македонската и бугарската страна, а сè почна со навредите од бугарските државјани кон македонската полиција на ...
| | веќе видена | слични

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
| | веќе видена | слични

Скопје со осуди на најновите провокации од Бугарија, се очекува реакција и на Софија Александра Спасеска 06.02.2023 / 09:07 Македонија Македонските власти ...
| | веќе видена | слични

СДСМ: Пропадна уште едно сценарио на Мицкоски и Апасиев за создавање тензии, конфликти и хаос Александра Спасеска 06.02.2023 / 08:53 Македонија Пропадна уште ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најостро го осудуди каменувањето на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград, Бугарија, при што синоќа беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 107 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски и Ковачевски ги девалвираат институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: