Сали: Нема фикcни места, подготвен сум да заминам од функцијата

– Не се точни шпекулациите дека ќе има владини промени односно реконструкција на владиниот кабинет. Задоволен сум од работата на министерот за здравство Беким ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Бутел мора да добие нова модерна Поликлиника, Владата не смее да биде пречка, порача денеска градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски. Беким Сали ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали во дебатна емисија на ТВ 21 изјави дека три модуларни болници градени во Бутел, Лисиче и Ѓорче Петров се изградени на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали синоќа во дебатниот магазин Клик плус на ТВ21 рече дека платите на лекарите во Македонија не се лоши. Тој смета дека, според ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сали: Нема фикcни места, подготвен сум да заминам од функцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: