МИСАЈЛОВСКИ: Македонија има големи проблеми откако СДСМ и ДУИ брзоплето го прифатија и го потпишаа договорот со Бугарија


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
| | веќе видена | слични

Ако Бугapите не влезат во уставот можна е радикализација на Албанците. Ќе влеземе во еден маѓепсан круг од кој нема да можеме да излеземе - Таравари, пишува на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја коментира изјавата на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците кој кажа дека ако не се направат уставни ...
| | веќе видена | слични

Остануваме доследни кон граѓаните, невозможна мисија е АА да се претопи во ист сојуз со ДУИ која е дегенерирана, рече Арбен Таравари, па порече. По секоја цена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИСАЈЛОВСКИ: Македонија има големи проблеми откако СДСМ и ДУИ брзоплето го прифатија и го потпишаа договорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: