Мали фалинки за големи проблеми

Актуелната стапка на невработеност кај младите во Македонија е најниска во историјата на независноста на државата. Оваа статистичка информација сепак изгледа ...
| | веќе видена | слични

Вкрстените податоци според партиската афилијација на учесниците во истражувањето ги објави извршниот директор на „Евротинк“, Димитар Николовски, во гостување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Евроскептицизмот во Македонија кај граѓаните станува се поприсутен потврдува последното истражување на ЕВРОТИНК. На прашањето „Кога Македонија може да очекува ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку дена излезе истражување на ЕВРОТИНК преку кое го испитува мислењето на граѓаните во Република Македонија, а е поврзано со довербата во ...
| | веќе видена | слични

Скопската депонија Дрисла добила дозвола за третман на десетици видови опасен отпад за кој немала ниту услови, ниту технологија. Според податоците до кои дојде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Амбасадорот на Кралството Холандија, Дирк Јан Коп, порача дека во Македонија треба да се затне носот и да се голтнат уставните промени. Признава дека предлогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мали фалинки за големи проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: