Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, но подготвени сме и да раководиме со одредени институции


Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците влегува во Влада која многу ја критикуваше и не е баш природно да е таму, но можеби имаат идеја да сменат нешто. Сепак за да се смени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Љупчо Пренџов на гостувањето на 24 анализа истакна дека единствена европска опција во парламентот е опозицијата. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И официјално падна договор, Алијанса за Албанците влегува во Владата предводена од СДСМ и ДУИ. Поранешниот генерален секретар на Алијанса, сега лидер, Арбен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски, во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна дека е постигнат договор на програмските принципи како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Овој собраниски состав нема мандат од граѓаните за да се има промена на Устав. На пример вчера и денес има во Собранието шведска делегација, и ние ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да разјасниме по стоти пат, а тоа е дека со оваа пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ нема да има уставни измени. Нема ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски граѓаните добро знаат кој со кого е во коалиција. Тој во гостувањето на ТВ24 кажа дека Мицкоски се однесува како ...
| | веќе видена | слични

„Најодговорно тврдам дека единствената европска опција во рамки на Собранието е опозицијата. Видете како се изместуваат работите, тие се проевропски ама под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Замрзнатите цени нема да ги намалат трошоците, велат граѓаните по одлуката на Владата за проширување на листата на продукти чии цени не смеат да се ...
сите 392 | | | веќе видена

„Во најдобар случај е идиот“ рускиот пилот кој со Су-27 собори американски дрон над Црното Море, смета Џон Кирби, портпаролот на Советот за национална ...
сите 152 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 195 | | | веќе видена

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека во рок од 24 часа од прифаќањето на Анексот за спроведување на Договорот за нормализација на односите меѓу ...
сите 752 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 195 | | | веќе видена

Објавата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) за потерница за Владимир Путин е историски значајна. На некој начин, тоа секогаш беше неизбежно: сепак ова е ...
сите 231 | | | веќе видена

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 122 | | | веќе видена

Федералните резерви (Фед) синоќа ги покачија каматните стапки за четвртина отсто, сигнализирајќи дека постои спремност за запирање на понатамошно покачување на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, но подготвени сме и да раководиме со одредени институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: