Стојко Стојков: Тензиите би биле во корист на бугарската антимакедонска политика и на штета на Македонија


Стојко Стојков од партијата на Македонците во Бугарија ОМО Илиден Пирин вели дека во сабота тој лично не доаѓа во Македонија, да положи цвеќе на гробот на ...
| | веќе видена | слични

Понзатиот македонски театарски и филмски и телевизиски глумец, Зоран Љутков утрово е гостин на емисијата „Еспресо со Златев и Боцевски“. Со актерот којшто е и ...
| | веќе видена | слични

Утрово гостин на емисијата „Еспресо со Златев и Боцевски“ беше гостин пратеникот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со кого се ...
| | веќе видена | слични

Мирна и без посериозни тензии во текот на целиот ден беше атмосферата на последната точка до која полицијата утрово дозволи да се доближат граѓаните кои сакаат ...
| | веќе видена | слични

Комитите кои денеска се поклонија на гробот на големиот револуционер-комита, Гоце Делчев во чест на денот на неговото раѓање, објавија низа фотографии на ...
| | веќе видена | слични

Навивачката група „Комити“ ја одбележаа 151-годишнината од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев. Навивачите беа на барикадите, а откако заврши ...
| | веќе видена | слични

Дејан, како што веќе информиравме утринава можност да се приближат до црквата имаа само акредитираните лица од делегациите, но од пред неколку часа им беше ...
| | веќе видена | слични

И навивачката група Комити пристигнаа на одбележувувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев. Моментално, секој поединечно минува низ полициска проверка ...
| | веќе видена | слични

По реакциите на дел од новинарските екипи што известуваат од одбележувањето на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев во „Св. Спас“ во Скопје, владини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 239 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 220 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојко Стојков: Тензиите би биле во корист на бугарската антимакедонска политика и на штета на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: