БИТИЌИ: Имаме 560 милиони евра странски инвестиции, ама не се фалиме


Унапредување на регионалните политики во Македонија и нивно усогласување со обврските од Конвенцијата за правата на лицата со хендикеп, е целта на проектот ...
| | веќе видена | слични

Во последниве години се забележува зголемување на свеста кај потрошувачите за здрава, квалитетна и безбедна храна. Согласно тоа, потрошувачите од прехранбената ...
| | веќе видена | слични

Партиските вработувања, врските, несоодветните наставни програми, учебниците, оценувањето, булингот, платите... се дел од нештата што нашите читатели ги ...
| | веќе видена | слични

Американската Стопанска Комора во Северна Македонија (АмЧам), беше домаќин на конференција посветена на важноста на “ESG” критериумите (животна средина, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во организација на Американската стопанска комора во Северна Македонија (АмЧам), денеска во Скопје се одржа конференција посветена на важноста на ESG ...
| | веќе видена | слични

Со усвоениот План на активности поврзани со стратешкиот дијалог со САД се отвора ново поглавје во односите, со што се надградува досегашна соработка, ...
| | веќе видена | слични

Само во текот на изминатата година македонското образование се соочи со голем број предизвици, почнувајќи од недостигот на учебници, па сè до катастрофалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ја зајакнува и унапредува соработката и стратешкото партнерство со САД, со подигнување на билатералните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИТИЌИ: Имаме 560 милиони евра странски инвестиции, ама не се фалиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: