Шок за ПСЖ и за Мбапе!


Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
| | веќе видена | слични

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси ќе го пропушти поради повреда првенствениот натпревар на ПСЖ против Монако в сабота, објави парискиот клуб денеска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПСЖ не е во добра форма, а богатите газди сакаат резултати, па веќе секој нов кикс за тренерот на „светците“ Кристоф Галтие носи и нов притисок. По последната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Катарските сопственици на ПСЖ биле разочарани по елиминацијата на клубот од Купот на Франција по поразот од Марсеј, тие сакаат нов тренер. Франција Иднината на ...
| | веќе видена | слични

ПСЖ се соочува со сериозни проблеми и за натпреварот против Баерн би можеле да останат и без Лионел Меси , а од претходно е познато дека Мбапе нема да го имаат ...
| | веќе видена | слични

Лекарскиот тим на ПСЖ ќе има со што да се занимава до наредниот вторник поради повредите на Килијан Мбапе и Лионел Меси, но пред да дојде до најава за мечот во ...
| | веќе видена | слични

Лео Меси заработил повреда на синоќешниот меч од Купот на Франција против Марсеј и неговиот настап на првиот натпревар против Баерн Минхен во Лигата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 208 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шок за ПСЖ и за Мбапе!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: