Путин: Германците ни се закануваат со тенкови,но ние имаме со што да возвратиме

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Италијанската премиерка Џорџија Мелони ја обвини Франција дека го загрозува единството на Европската Унија по прашањето за Украина поради француско-германската ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 52.000 луѓе од претпладнето до петокот вечерта ја потпишаа петицијата со којашто се повикува германскиот канцелар Олаф Шолц наместо зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Москва не верува во ветувањата на Киев дека нема да користи западно оружје со долг дострел за да напаѓа длабоко во руска територија, објави во петокот ...
| | веќе видена | слични

Москва се плаши дека Украина со западното оружје ќе удри длабоко во руската територија. Русија не верува на тврдењата на Киев. Информацијата ја објави ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ кој е лидер на фракционерската „Огнена група“, денеска во емисијата „Тема на денот“ на Сител иззрази зачуденост како ...
сите 238 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 219 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 543 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин: Германците ни се закануваат со тенкови,но ние имаме со што да возвратиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: