Геровски: Политиката на владата на СДСМ е да се прифати се од бугарска страна, дури и со уцени врз пратениците нема да обезбедат 2/3 мнозинство за уставните измени


Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Алијанса за Албанците влегува во Влада која многу ја критикуваше и не е баш природно да е таму, но можеби имаат идеја да сменат нешто. Сепак за да се смени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Љупчо Пренџов на гостувањето на 24 анализа истакна дека единствена европска опција во парламентот е опозицијата. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И официјално падна договор, Алијанса за Албанците влегува во Владата предводена од СДСМ и ДУИ. Поранешниот генерален секретар на Алијанса, сега лидер, Арбен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски, во емисијата „24 Анализа“ на телевизија 24 истакна дека е постигнат договор на програмските принципи како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Овој собраниски состав нема мандат од граѓаните за да се има промена на Устав. На пример вчера и денес има во Собранието шведска делегација, и ние ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да разјасниме по стоти пат, а тоа е дека со оваа пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на Македонија“ нема да има уставни измени. Нема ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски граѓаните добро знаат кој со кого е во коалиција. Тој во гостувањето на ТВ24 кажа дека Мицкоски се однесува како ...
| | веќе видена | слични

„Најодговорно тврдам дека единствената европска опција во рамки на Собранието е опозицијата. Видете како се изместуваат работите, тие се проевропски ама под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Геровски: Политиката на владата на СДСМ е да се прифати се од бугарска страна, дури и со уцени врз пратениците нема да обезбедат 2/3 мнозинство за уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: