Таравари: За неколку дена ќе се знае дали ќе бидеме дел од Владата или не


Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако Димитар Ковачевски и Арбен Таравари денеска го финализираа договорот за владина соработка, во следниот период треба да се реализира владина ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива во недела ќе одлучи дали ќе остане во Владата по најавата дека Алијанса за Албанците ќе влезе во владината коалиција. Од партијата на Африм Гаши ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Алтернатива“ во недела ќе го донесе конечниот став околу партиципирањето во Владата. Одлуката ќе биде донесена на седница на Централното собрание што ќе се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса на Албанците Арбен Таравари доцна попладнево го постигнале конечниот договор за влез на партија во Владата. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја коментира изјавата на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците кој кажа дека ако не се направат уставни ...
| | веќе видена | слични

- Најтесното партиско раководство на Алтернатива е во перманентно заседание. Со внимание ги разгледуваме сите околности кои ги нарушуваат принципите врз кои ...
| | веќе видена | слични

Остануваме доследни кон граѓаните, невозможна мисија е АА да се претопи во ист сојуз со ДУИ која е дегенерирана, рече Арбен Таравари, па порече. По секоја цена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 319 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 240 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: За неколку дена ќе се знае дали ќе бидеме дел од Владата или не

Од:
До кого (е-маил):
Порака: