Нов владин кабинет до крајот на неделата, предлогот за нов министер за правда со неколку кривични пријави


СДСМ и Алијанса на Албанците стигнаа со преговорите за влез во владата до третиот ешалон – директорски места, откриваат извори од преговарачките тимови на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Откако Димитар Ковачевски и Арбен Таравари денеска го финализираа договорот за владина соработка, во следниот период треба да се реализира владина ...
| | веќе видена | слични

Алтернатива во недела ќе одлучи дали ќе остане во Владата по најавата дека Алијанса за Албанците ќе влезе во владината коалиција. Од партијата на Африм Гаши ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на Алијанса на Албанците Арбен Таравари доцна попладнево го постигнале конечниот договор за влез на партија во Владата. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја коментира изјавата на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците кој кажа дека ако не се направат уставни ...
| | веќе видена | слични

- Најтесното партиско раководство на Алтернатива е во перманентно заседание. Со внимание ги разгледуваме сите околности кои ги нарушуваат принципите врз кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украинскo беспилотно летало ...
сите 167 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 319 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен не е надлежен да го критикува кинескиот претседател Си Џинпинг за неговата посета на Русија, изјави денеска ...
сите 141 | | | веќе видена

Веста дека UBS се согласи да го купи пропаднатиот „Credit Suisse“ вчера беше претставена како историски договор за спас на оваа банка и задржување на кризата ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјави дека Србија „никогаш не користела никакви трикови“ и дека Србија ќе исполни, како што вели, сè од планот за ...
сите 718 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 215 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за образование, Јетон Шаќири, смета дека ќе постигне договор со средношколците прифаќајќи им ги сите барања што се во согласност со законот. Тој ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов владин кабинет до крајот на неделата, предлогот за нов министер за правда со неколку кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: