Што се крие во кутиите кои Врабевски му ги испрати на Пендиков во Охрид?

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
| | веќе видена | слични

Основачки акт, како основен документ за регистрација на здружение на граѓани „Шемето“ од Гостивар се споделува деновиве по медиумите и социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични

Во тој контекст, а во однос на одлуката на основното јавно обвинителство од Охрид дека нападот на секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ од Охрид не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-Народна партија јасно и недвосмислено се залага и бори против ширење на лажни вести. Во тој контекст, а во однос на одлуката на основното јавно ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство во Охрид поднесе обвинителен предлог против охриѓанецот кој го претепал сограѓаниниот Христијан Пендиков, кој во моментот се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството поднесе обвинение за нанесување тешка телесна повреда од омраза, по три недели од нападот од негови сограѓани врз Христијан Пендиков од Охрид, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело тешка телесна повреда, според член 131 став 1 во врска со ...
| | веќе видена | слични

Охридското обвинителство поднесе обвинителен предлог за претепувањето на Пендиков. Од таму информираат дека засега се годи едно лице за кривично дело – тешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 193 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 239 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се крие во кутиите кои Врабевски му ги испрати на Пендиков во Охрид?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: