Што бара Ковачев за македонските Бугари?


2 копии

Људмила Костадинова е иницијатор за каменувањето на македонскиот културен центар во Благоевград. Нападот не е вандалски чин, тврди, ама немало друг начин да го ...
| | веќе видена | слични

Људмила Костадинова е иницијаторот за каменувањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград. Таа е дел од групата од четири лица кои го демолирале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ уште никој не ги посочил причините поради кои е извршен непријателски чин врз нас, велат од македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ од Благоевград. – ...
| | веќе видена | слични

Двајцата општински службеници во Благоевград и нивните сопруги, осомничени за каменувањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“, се пуштени од притвор, ...
| | веќе видена | слични

Очигледно, амбициите на градоначалникот на Благоевград се нешто повисоки од оние што ги носат неговата положба и овластувања, па со своите изјави во јавноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пуштени се од притвор двајцата општински службеници во Благоевград и нивните сопруги кои го вандализираа македонскиот клуб во градот. Притоа не е поднесена ...
| | веќе видена | слични

Двајца мажи и две жени кои со камења ја нападнаа канцеларијата на македонскиот културен центар во Благоевград „Никола Вапцаров“ се пуштени од притвор без ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 138 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 308 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 146 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 174 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што бара Ковачев за македонските Бугари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: