Потпишан договорот со консултантот за изградба на новите автопати на коридорите 8 и 10-д

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инвестираме преку 1 милијарда евра во подобрување на транспортната инфраструктура, пред се во изградба на нови патни и железнички траси, со што обезбедуваме ...
| | веќе видена | слични

„Тука, преку оваа пруга поминал првиот воз во Македонија во далечната 1873 година, а еве денеска оваа секција комплетно ја реконструираме. Продолжуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска се обрати онлајн на Втората министерска конференција на Унијата за транспорт на земјите од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска одржа работна средба со Алберто Мацола, извршен директор на Заедницата на европските железници. Како ...
| | веќе видена | слични

Конзорциумот „Бехтел и Енка“ кој ќе ги гради новите автопатски делници од Коридорот 8 и Коридор 10-д во Македонија, ќе треба да им купи најмалку 40 нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заедно со директорот на ЈП за државни патишта, Ејуп Рустеми, денеска изврши увид во градежните активности на ...
| | веќе видена | слични

Одржан состанок со претставници на копанијата Бахтел Енка, како и компанијата ИРД. Како што објавуваат од кабинетот на потпретседателот на Владата и министер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украинскo беспилотно летало ...
сите 169 | | | веќе видена

Пред почетокот на посетата на кинескиот претседател на Москва се огласи и рускиот претседател Путин, кој рече дека Русија е подготвена да најде „политичко и ...
сите 121 | | | веќе видена

За СДСМ, напредокот на државата, граѓаните и нивниот животен стандард секогаш се на прво место. СДСМ и во време на кризи, покажа што значи вистинска грижа за ...
сите 260 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 217 | | | веќе видена

Потпретседателот на ДУИ Изет Меџити вели дека е изненаден од пораките на партискиот лидер Али Ахмети од синоќешниот митинг во Чаир. Првиот вицепремиер Артан ...
сите 241 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин можеби нема наскоро да ја види внатрешноста на ќелијата во Хаг, но налогот за негово апсење поради обвиненијата за воени ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишан договорот со консултантот за изградба на новите автопати на коридорите 8 и 10-д

Од:
До кого (е-маил):
Порака: