Доаѓа снег и дебел минус!


Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најниската температура за оваа зима е измерена во Романија. Во четвртокот наутро термометрите во Инторсура Бузулуи покажаа минус 31 степен, пренесува Digi24. ...
| | веќе видена | слични

Во оваа зима во Романија е измерена најниска температура од минус 31 степен. Толку покажаа термометрите во четвртокот наутро во местото Инторсура Бузулуи – ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 204 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 356 | | | веќе видена

Ситуацијата околу евентуалното избивање на банкарска криза во Европа се очекуваше да се смири откако најголемата швајцарска банка UBS се согласи да ја купи ...
сите 259 | | | веќе видена

Трпе Деаноски од УПОЗ во емисијата 24 анализа во рече дека имале тракалезна маса пред неколку недели инициран од Синдикатот на самостојните клинички центри во ...
сите 254 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 246 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција соопшти дека на вечерашниов митинг во Чаир наишле на исклучително голем прием од активисти на ДУИ. Пред присутните говори ...
сите 280 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово, постигнат на средбата во Охрид, ...
сите 738 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доаѓа снег и дебел минус!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: