Гаши крева раце од ресорот здравство


Ако биде загрозена европската перспектива на Македонија, тогаш можно е да се случи радикализација на албанските партии во земјава, предупреди лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Доколку биде загрозена европската перспектива, може да пораснат фрустрациите кај Албанците и може да се појават нови идеи за реорганизација на државата, вели ...
| | веќе видена | слични

„Веста на денот е сондажата на Еуротинк: 84 отсто од Албанците веруваат дека зачленувањето во ЕУ е нешто добро за * Македонија. Но само 37 отсто од Македонците ...
| | веќе видена | слични

„Лидерот на Алијансата на Албанците Арбен Таравари, во интервју за ТВ Шења и за порталот zoom.mk тврди дека ВМРО ДПМНЕ има нејасна визија за европската иднина ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа бил во Собранието бидејќи имал средба со координаторот на пратеничката група на партијата, Никола ...
| | веќе видена | слични

Веста која ја објавија неколку медиуми на Албански јазик во земјава, а која ја пренесе и Фактор, дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, имал тајна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 104 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаши крева раце од ресорот здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: