Улици затворени кај Кале – МВР подготвена во целост да го сочува мирот и стабилноста на државата и граѓаните (Фото)


Почнувајќи од денеска од 18:00 часот, за сообраќај ќе биде затворена улицата Самуилова, на потегот од улицата Самуилова до крстосницата со улицата Прохор ...
| | веќе видена | слични

Блокирани главни улици и забрана за движење на автобуси, но и метеж и чекање, беа случај попладнево после завршувањето на работното време во центарот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

- Од тие причини СВР Скопје – Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното ...
| | веќе видена | слични

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје, пристигнува претседателката на Унгарија Филип Здравески 05.02.2023 / 14:40 Македонија Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Во земјава влегоа и бугарски грагани, но на границата од утрината беше тензично, а тројца бугарски државјани  се приведени, инцидентот во претходно јавување го ...
| | веќе видена | слични

Таму е Игор Стефановски. Игор, од Бугарија се најавуваше организирано доаѓање на 100 до 150 луѓе. Во минатото вклучување сведочевме и на тензии меѓу луце од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициско обезбедување на улицата „Самуилова“ во Скопје има и утринава, а во пресрет на утрешното чествување на раѓањето на Гоце Делчев во црквата „Свети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Кремљ ја отфрли можноста за запирање на офанзивата против Украина и покрај повикот на нејзиниот главен сојузник, белорускиот претседател Александар Лукашенко. ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улици затворени кај Кале – МВР подготвена во целост да го сочува мирот и стабилноста на државата и граѓаните (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: