Пентагон: Украина ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ГВО ВРАТИ КРИМ


2 копии

Романското Министерство за одбрана денеска соопшти дека утринава руска ракета истрелана од брод во близина на Крим влегла во воздушниот простор на Молдавија ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот воен функционер на Украина ја обвини Русија дека лансирала два проектила кон во неговата земја и над териториите на Романија и на Молдавија. ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски денеска изјави дека неколку руски ракети денеска прелетале над Молдавија и членката на НАТО Романија и дека тоа е ...
| | веќе видена | слични

Најкраткото растојание меѓу проектилот и државната граница на оваа земја било во еден момент 35 километри, се додава во соопштението. Министерството за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Романското министерство за одбрана соопшти дека нивните радари денеска откриле руски проектили, но дека тие во „ниту еден момент“ не влегле во воздушниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Еден ден откако француската влада тесно го преживеа гласањето за недоверба поради најавената пензиска реформа, францускиот парламент со големо мнозинство го ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон: Украина ТЕШКО ДЕКА ЌЕ ГВО ВРАТИ КРИМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: