„Пријателските“ земји ѝ вртат грб на Русија и одбиваат плаќања од руските банки

Земјите кои Русија ги смета за „пријателски“, спротивно на очекувањата, целосно се приклучија на западните санкции против руските банки. Како што јави РБЦ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) Рафаел Гроси денеска нагласи дека е важно да заживеат дипломатските напори за ограничување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Иран и Русија презедоа клучен чекор кон поврзување на нивните банкарски системи, потег што дополнително ја зајакнува нивната ...
| | веќе видена | слични

Иран денеска објави дека ставот на Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) за нуклеарната работа во фабриката за збогатување гориво Фордо е неточен. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пријателските“ земји ѝ вртат грб на Русија и одбиваат плаќања од руските банки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: