Гаврилов за бугарската шоа врз Евреите и злосторствата врз Македонците: „Наместо да се извинат, сега се прикажуваат како дискриминирани!“


„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
| | веќе видена | слични

„Денес бугарската држава, иако тоа е во спротивно со членот 6 од бугарскиот устав, не ги признава малцинските права, ниту етничките заедници. Меѓутоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Притисоци, дилеми, дебати, дискусии, па и вицови за потеклото, постоењето, или непостоењето на Македонците и Македонија имало со децении и векови, но се ...
| | веќе видена | слични

Канадскиот весник „Торонто стар“ во подолг напис насловен „’Владата забрануваше употреба на јазик што не постоеше’ Зошто некои потомци на етничко малцинство во ...
| | веќе видена | слични

Подготвил: Свето Тоевски На 5 февруари во 2011 година почина на 76-годишна возраст д-р Ханс-Лотар Штепан, првиот германски амбасадор во независна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Пишува: м-р Свето Тоевски Што се Бугарите, или Македонците кога ќе заминат денес на работа во Германија? Дали се Германци, според државјанството, а Бугари и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Еден ден откако француската влада тесно го преживеа гласањето за недоверба поради најавената пензиска реформа, францускиот парламент со големо мнозинство го ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаврилов за бугарската шоа врз Евреите и злосторствата врз Македонците: „Наместо да се извинат, сега се прикажуваат како дискриминирани!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: