Не можеме да го спречиме Косово во ООН, вели Вучиќ, тие ќе имаат мнозинство без разлика дали ќе се противиме


Србија не може да го спречи Косово во меѓународните институции, каква што се и Обединетите Нации, додека Приштина не сака да ги формира Заедницата на српски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на партијата ЛДП во Србија, Чедомир Јовановиќ, откри дека во 2001 година буквално го молел актуелниот косовски премиер Албин Курти да излезе од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва во националниот дневник на ТВ Пинк изјави дека никогаш не рекол дека сака повторно да биде премиер, ниту тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во Собранието зборувал за Косово и Метохија и дека луѓето можеле да видат кој сериозно пристапувал на темата, а ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека „единственото злосторство“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е тоа што се борел за повторно да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во изминатата година, околу 200.000 Руси ја напуштија својата татковина и заминаа во Србија, земја која одржува блиски врски со Москва, но сепак ја осуди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На дневен ред на вонредната седница, Собранието го имаше Извештајот за преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина од 1 септември 2022 до 15 јануари 2023 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 262 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не можеме да го спречиме Косово во ООН, вели Вучиќ, тие ќе имаат мнозинство без разлика дали ќе се противиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: