ВИДЕО | Вучиќ: Европскиот план предвидува да не се противиме на членство на Косово во меѓународните организации


Српскиот претседател Александар Вучиќ во обраќањето на седницата на Националното собрание на која се расправа за Косово рече дека целта на денешниот ден не е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на партијата ЛДП во Србија, Чедомир Јовановиќ, откри дека во 2001 година буквално го молел актуелниот косовски премиер Албин Курти да излезе од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва во националниот дневник на ТВ Пинк изјави дека никогаш не рекол дека сака повторно да биде премиер, ниту тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ рече дека во Собранието зборувал за Косово и Метохија и дека луѓето можеле да видат кој сериозно пристапувал на темата, а ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека „единственото злосторство“ на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е тоа што се борел за повторно да ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Во изминатата година, околу 200.000 Руси ја напуштија својата татковина и заминаа во Србија, земја која одржува блиски врски со Москва, но сепак ја осуди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На дневен ред на вонредната седница, Собранието го имаше Извештајот за преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина од 1 септември 2022 до 15 јануари 2023 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 200 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 200 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Вучиќ: Европскиот план предвидува да не се противиме на членство на Косово во меѓународните организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: