Ердоган: Вооружувањето на Украина ИМ НОСИ ПРОФИТ НА ТРГОВЦИТЕ СО ОРУЖЈЕ, а тенковите нема да донесат решение

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го опиша својот однос со Германија како нагоре и надолу во интервју за Шпигел, велејќи дека „постојано мора да го ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија нема намера веднаш да му испорача на Киев модерни западни борбени авиони во блиска иднина, пишува BBC во четвртокот повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во четвртокот предупреди дека како и во претходните случаи Украинците ќе бидат тие што ќе страдаат доколку Велика Британија и другите западни земји на ...
| | веќе видена | слични

Снабдувањето на Киев со борбени авиони од страна на Велика Британија ќе доведе до воено-политички последици за европскиот континент и за целиот свет, се вели ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја напушти земјата по втор пат од почетокот на војната – по посетата на Велика Британија и Франција каде вечераше со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 104 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Вооружувањето на Украина ИМ НОСИ ПРОФИТ НА ТРГОВЦИТЕ СО ОРУЖЈЕ, а тенковите нема да донесат решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: