„Пендаровски да каже кој ги мотивира и создава негациите кон Македонија“

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура има различни аршини за две свои завршени музејски поставки. Првата е спомен-собата за Гоце Делчев, апостолот на македонската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонските власти вчера изразија осуда на инцидентите на преминот „Деве Баир“ во саботата, каменувањето на Македонскиот клуб во Благоевград и недоличните и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Изминатиот викенд помина со многу тензии меѓу македонската и бугарската страна, а сè почна со навредите од бугарските државјани кон македонската полиција на ...
| | веќе видена | слични

Скопје со осуди на најновите провокации од Бугарија, се очекува реакција и на Софија Александра Спасеска 06.02.2023 / 09:07 Македонија Македонските власти ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најостро го осудуди каменувањето на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград, Бугарија, при што синоќа беше ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски „најостро го осуди вандалскиот чин“ на каменување на Македонскиот клуб „Никола Јонков Вапцаров” во Благоевград - Каменувањето на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград. Вандализмот не е добрососедство и не може да биде. Негирањето на Македонија, ...
| | веќе видена | слични

„Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на „Македонскиот клуб – Никола Јoнков Вапцаров“ во Благоевград, Република Бугарија. Вандализам и криминал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против П.Т.(35) од Валандово, поради постоење основано сомнение за ...
сите 350 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена

На 18.03.2023 во периодот од 10.00 часот до 14.00 часот од страна на полициски службеници од ОКП-ОЕК при СВР Куманово во содејство со инспектори од Државниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вчера од Охрид повторно ги повика опозициските партии да делегираат свои луѓе во работна група за уставни измени во која што ќе ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пендаровски да каже кој ги мотивира и создава негациите кон Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: