Софистициран контингент оружје за Украина, но кој ќе ракува со него


Откако ги добија ветувањата за тенковите „леопард 2“ и „абрамс“ од Германија и од САД, украинските власти се надеваат дека ќе добијат уште повеќе и посовремено ...
| | веќе видена | слични

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска ги критикуваше Франција и Германија, затоа што не била поканета на вечерата во Париз со претседателот на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија нема намера веднаш да му испорача на Киев модерни западни борбени авиони во блиска иднина, пишува BBC во четвртокот повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Поканувањето на украинскиот претседател Владимир Зеленски во Париз, каде што се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф ...
| | веќе видена | слични

Кремљ во четвртокот предупреди дека како и во претходните случаи Украинците ќе бидат тие што ќе страдаат доколку Велика Британија и другите западни земји на ...
| | веќе видена | слични

Снабдувањето на Киев со борбени авиони од страна на Велика Британија ќе доведе до воено-политички последици за европскиот континент и за целиот свет, се вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска во интервју за Телевизија Алсат порача дека во периодот пред нас ќе започне широка јавна дебата за изнаоѓање ...
сите 103 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 225 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 240 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софистициран контингент оружје за Украина, но кој ќе ракува со него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: