Ердоган: Испраќањето тенкови не придонесува за решавање на украинскиот конфликт


„Не можам да кажам дека верувам дека испраќањето тенкови е чекор кон решавање на украинската криза“, изјави Ердоган за турската телевизија ТРТ.Тој посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го опиша својот однос со Германија како нагоре и надолу во интервју за Шпигел, велејќи дека „постојано мора да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На самитот во Брисел, унгарскиот премиер Виктор Орбан избегнал да се види „очи в очи“ со претседателот на Украина. На социјалните мрежи претходно беше објавено ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска пристигна во Брисел како дел од минитурнејата низ европските метрополи со цел да ги охрабри лидерите на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска ги критикуваше Франција и Германија, затоа што не била поканета на вечерата во Париз со претседателот на Украина, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска пристигна во Брисел, каде се сретнал со лидерите од земјите од ЕУ. Одржал и говор во Европскиот парламент, а ...
| | веќе видена | слични

Тој пред новинарите изјави дека Владата на Унгарија не ги поддржува аспирациите на Украина кога станува збор за влез во НАТО и потенцијалниот влез на Киев во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против П.Т.(35) од Валандово, поради постоење основано сомнение за ...
сите 350 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена

На 18.03.2023 во периодот од 10.00 часот до 14.00 часот од страна на полициски службеници од ОКП-ОЕК при СВР Куманово во содејство со инспектори од Државниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вчера од Охрид повторно ги повика опозициските партии да делегираат свои луѓе во работна група за уставни измени во која што ќе ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Испраќањето тенкови не придонесува за решавање на украинскиот конфликт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: