Се уште траат разговорите за проширување на владината коалиција, опозицијата ги окарактеризира како естрада


Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Алијанса за Албанците ќе биде дел од Владата, одлучи највисокото тело на партијата, а за нејзиниот влез во владината коалиција зелено светло даде и Централниот ...
| | веќе видена | слични

Седницата за реконструкција на Владата можно е да биде закажана веќе в понеделник, вели  претседателот на Собранието Талат Џафери, ако во текот на денот ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците влегува во Владата, седница за реконструкција можна и в понеделник Филип Здравески 10.02.2023 / 08:13 Македонија Алијанса за Албанците ќе ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ја лоцираат објективната и логична димензија на политичките договори за конкретни ресори во Владата и распределбата на директорски позиции на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците (АА) Арбен Таравари синоќа потврди дека неговата партија донела конечна одлука да биде дел од новото владино проширено ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари по состанокот на Централното претседателство информираше дека партијата ќе биде дел од Владата. Тие ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците влегува во Владата, потврди вечерва претседателот на АА, Арбен Таравари по седницата на највисокото партиско тело во Тетово. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уште траат разговорите за проширување на владината коалиција, опозицијата ги окарактеризира како естрада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: