АА во Влада - Редовен пациент или „лек“ за хроничните болки на Ахмети и Ковачевски


Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Алијанса за Албанците ќе биде дел од Владата, одлучи највисокото тело на партијата, а за нејзиниот влез во владината коалиција зелено светло даде и Централниот ...
| | веќе видена | слични

Седницата за реконструкција на Владата можно е да биде закажана веќе в понеделник, вели  претседателот на Собранието Талат Џафери, ако во текот на денот ...
| | веќе видена | слични

Алијанса за Албанците влегува во Владата, седница за реконструкција можна и в понеделник Филип Здравески 10.02.2023 / 08:13 Македонија Алијанса за Албанците ќе ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ја лоцираат објективната и логична димензија на политичките договори за конкретни ресори во Владата и распределбата на директорски позиции на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците (АА) Арбен Таравари синоќа потврди дека неговата партија донела конечна одлука да биде дел од новото владино проширено ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари по состанокот на Централното претседателство информираше дека партијата ќе биде дел од Владата. Тие ...
| | веќе видена | слични

Алијансата за Албанците влегува во Владата, потврди вечерва претседателот на АА, Арбен Таравари по седницата на највисокото партиско тело во Тетово. ...
| | веќе видена | слични

Партијата Алијанса за Албанците гласаше преку онлајн прашалник, да се биде или не дел од Владата на РСМ, информираат од партијата. „Со одлука на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 194 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 239 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 233 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АА во Влада - Редовен пациент или „лек“ за хроничните болки на Ахмети и Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: