Ахмети повикува за „помирување меѓу Албанците и Македонците“ и „заеднички Фронт за ЕУ“, оти „Кремљ поттикнува судири во Балканот“!


Претседателот на ДУИ Али Ахмети од вчерашната средба во тетовското село Челопек повторно упати повик за создавање „заеднички Фронт за ЕУ“, но овојпат и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ДУИ и пратеник во Парламентот Изет Меџити нема да гласа за новото парламентарно мнозинство. Меџити вели дека Алијансата за Албанците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот вицепремиер и висок функционер на ДУИ, Артан Груби, синоќа на средба со жители од советот „Скендер Металари“ при чаирскиот огранок изјавил дека наскоро ...
| | веќе видена | слични

„Гледате како си ги делат сега министерствата, директорите со Алијансата за Албанците ? Како шпил карти. А божем има закони, конкурси…“- реагира остро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има добар прогрес во разговорите со Алијанса на Албанците и во програмскио дел, но и за ресорите, тврди премиерот Ковачевски за тоа до каде се преговорите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Да се повикуваш на ахметијански дух, додека е се уште жив Али Ахмети, лидерот на ДУИ, тоа е посмртен чин, на кој болвите му ракоплескаат! Куку нам! Да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 170 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека не гледа оти украинските власти се подготвени да најдат решение за конфликтот во Украина врз основа на мировниот ...
сите 200 | | | веќе видена

Под влијание на влажен воздушен бран од запад, во Македонија во следните часови, како и во текот на претстојната ноќ ќе има врнежи од дожд. Локално врнежите ќе ...
сите 221 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 162 | | | веќе видена

Вчеравечер во Америка, по долго боледување почина бардот на македонското глумиште, Димче Мешковски. Колеги и пријатели се простуваат од него преку социјалните ...
сите 45 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата за национална ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети повикува за „помирување меѓу Албанците и Македонците“ и „заеднички Фронт за ЕУ“, оти „Кремљ поттикнува судири во Балканот“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: