АНГЕЛОВ: Нема потреба од бугарска полиција за роденденот на Гоце, македонската се справувала со демонстрации и со повеќе од 10.000 луѓе

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
| | веќе видена | слични

Владата превенираше несакан развој на настаните на 4 февруари и не дозволи било каков несакан настан да биде искористен од Бугарија, вели во гостување во ТВ ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Јанаки Митровски смета дека министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со одлуките за обезбедување на гробот на Гоце Делчев на Свети Спас на ...
| | веќе видена | слични

„Има непотврдена информација дека, наводно, ќе биде дозволено присуство на бугарска полиција демек да ги штити провокаториве. Ако се потврди ова како точно, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Многу пати досега се покажа дека пребројувањето пратеници е многу слаба страна на Христијан Мицкоски. Броеше Мицкоски 61 пратеник кои ќе гласале за распуштање ...
сите 309 | | | веќе видена

По победата над Малта, фудбалската репрезентација на Македонија има нов предизвик, утре од 18 часот играме пријателски меч со Фарските острови. Македонија Иако ...
сите 210 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 334 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 177 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 142 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат. Успешно се ...
сите 95 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Општина Кичево во организација на градоначалникот Фатмир Дехари вчера славеше 10 години од албанското владеење со општината под мотото „10 години гордост“. ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНГЕЛОВ: Нема потреба од бугарска полиција за роденденот на Гоце, македонската се справувала со демонстрации и со повеќе од 10.000 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: