,,ПАРИ” ДЕНЕС: ДАЛИ РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ ВО АДМИНИСТРАЦИЈАТА ЌЕ ДОНЕСЕ ПОДОБАР ЖИВОТ од пред 5 години?

Време зa читање: 3 минути Буџетските трошоци за јавниот сектор се поголеми, а животниот стандард им стагнира Новиот закон за систем на плати во јавниот сектор ...
| | веќе видена | слични

Дополнувањата на Законот за финансиски друштва влегоа во собраниска процедура, а со нив, за договорите за потрошувачки кредит што се издаваат преку овие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот ревизор се воздржува од давање мислење за финансиското работење на АД Водостопанство- Скопје, заради бројни недостатоци, нејаснотии и пропусти во ...
| | веќе видена | слични

Долговите на “државниот сектор“ , јавни претпријатија, здравство, општини, образование на крајот од кризната 2022 година надминаа 418 милиони евра, ниво кое е ...
| | веќе видена | слични

Во својата најнова анализа , „Порталб“ пишува за внатрешниот долг на државниот сектор, а ние ја пренесуваме во целост. Долговите на државниот сектор – јавни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Успехот во работењето постигнат со вложени напори, со примена на добри стратегии и практики, со осмислено и организирано раководење ...
| | веќе видена | слични

ПЕНДИКОВ ЌЕ ДОБИЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО БУГАРИЈА И ДРЖАВЈАНСТВО Охриѓанецот Христијан Пендиков останува во Бугарија. Тој таму ќе добие сместување, но и државјанство во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секоја од трите најголеми банки во 2022 година, во просек, во македонската економија вбризгале по 100 милиони евра кредити, а вкупно нивните кредитни пласмани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По победата над Малта, фудбалската репрезентација на Македонија има нов предизвик, утре од 18 часот играме пријателски меч со Фарските острови. Македонија Иако ...
сите 196 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 334 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 178 | | | веќе видена

Многу пати досега се покажа дека пребројувањето пратеници е многу слаба страна на Христијан Мицкоски. Броеше Мицкоски 61 пратеник кои ќе гласале за распуштање ...
сите 280 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат. Успешно се ...
сите 97 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување на ЕУ Оливер Вархеји по седум дена од средбата во Скопје го објави целиот свој говор во кој зборува по повод Советот за ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

,,ПАРИ” ДЕНЕС: ДАЛИ РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ ВО АДМИНИСТРАЦИЈАТА ЌЕ ДОНЕСЕ ПОДОБАР ЖИВОТ од пред 5 години?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: