Што е причина за високото ниво на корупција?


Македонската држава но и армија може да заклучиме дека брзо и експресно а пред се солидарно одговори во однос на помош во напорите за справување со последиците ...
| | веќе видена | слични

Со усвоениот План на активности поврзани со стратешкиот дијалог со САД се отвора ново поглавје во односите, со што се надградува досегашна соработка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ја зајакнува и унапредува соработката и стратешкото партнерство со САД, со подигнување на билатералните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стратешкиот дијалог со САД не е алтернатива, туку е комплементарен на процесот на ЕУ-интеграција. Не очекуваме ново вето од Бугарија, одговори шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Главниот проблем со кој се соочува Западен Балкан е корупцијата, изјави Габриел Ескобар, заменик помошник на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, одржаа прес-конференција, на која информираа за активностите во врска со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски информираше дека Владата на Македонија, на денешната седница го прифати текстот на Планот за активности во рамките на Стратешкиот дијалог ...
| | веќе видена | слични

Во делот на транспарентноста, владеењето на правото и демократијата во државата и во борбата против криминалот и корупцијата во земјава од година во година се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

„Економските последици врз државите од ЦЕИ регионот предизвикани од војната во Украина“ беше тема на конференцијата на економскиот комитет на Парламентарната ...
сите 236 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што е причина за високото ниво на корупција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: