Мицкоски: Редовните избори не се далеку, оваа коалиција е естрадна


Влезот на Таравари во Владиното мнозинство ја натера опозицијата да се откаже од најавата за интерпелација на Владата. Опозицискиот лидер признава дека сега ...
| | веќе видена | слични

-Добивме фид бек од повеќето членови на АА дека добро е Алијанса да биде дел од Владата. Исто така повеќето членови на Централното претседателство донесоа ...
| | веќе видена | слични

„Веста на денот е сондажата на Еуротинк: 84 отсто од Албанците веруваат дека зачленувањето во ЕУ е нешто добро за * Македонија. Но само 37 отсто од Македонците ...
| | веќе видена | слични

„Во Тетово предмалку започна седницата на Централното претседателство на Алијансата за Албанците, за да се расправа во врска со резултатите од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Во 18:00 часот во централните канцеларии на Алијанса за Албанците почнува состанок на партиското Централно претседателство, при што ќе се објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес во органоците на Алијанса за Албанците се одржа референдум на кој членовите на огранските собранија одговараа дали се за или против влез на партијата во ...
| | веќе видена | слични

„Лидерот на Алијансата на Албанците Арбен Таравари, во интервју за ТВ Шења и за порталот zoom.mk тврди дека ВМРО ДПМНЕ има нејасна визија за европската иднина ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски сака и Гаши да остане во Владата, а очекува сите политички партии да се прилагодат и да отстапат од некои места, за да се направи место за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Редовните избори не се далеку, оваа коалиција е естрадна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: