Алијанса за Албанците: Без политичка волја невозможна е ефикасна борба против корупцијата

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Почитуван амбасадор на Европската Унија, Дејвид Гир, Почитувана амбасадорка на Соединетите Американски Држави, Ангела Агелер, Почитувани амбасадори на земјите ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари испрати отворено писмо до американската амбасадорка, амбасадорот на ЕУ во земјава и до амбасадорите на на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари испрати отворено писмо до амбасадорите Почитуван амбасадор на Европската Унија, Дејвид Гир, Почитувана ...
| | веќе видена | слични

Искористувајќи ја смиреноста на овој зимски викенд, Ви се обраќам преку ова отворено писмо да ве замолам заедно да кренеме западен фронт за европеизација на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари испрати отворено писмо до американската амбасадорка Анџела Агелер, до евроамбасадорот Дејвид Гир и до целиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, упати отворено писмо до амбасадорите од САД и ЕУ, за да ги повика на формирање заеднички фронт во ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари од Алијанса за Албаците испрати отворено писмо до амбасадорите, во кое бара заедно да кренеле западен фронт за европеизација на земјата, а не ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари упати отворено писмо до амбасадорите во земјава повикувајќи да се отвори фронт „против чумата на корупцијата“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците: Без политичка волја невозможна е ефикасна борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: