Мицкоски: Коалицијата на власта со АА ја поистоветувам со естрада, нема капацитет за реформи


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финалниот резултат од разговорите за влез на Алијанса во Владата ќе може да го знаеме вечерва по завршувања на партиските состаноци во СДСМ и во Алијанса. За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седници денеска ќе одржат Извршниот одбор и Централниот одбор на СДСМ на кои се очекува претседателот на партијата и премиер Димитар Ковачевски да го ...
| | веќе видена | слични

„Сакаме Алтернатива да остане како дел од парламентарното и владиното мнозинство. Но со оглед дека разговараме за влез на нов партнер во Владата, тоа значи ...
| | веќе видена | слични

Постигнат е договор за влез на Алијансата за Албанците во владината коалиција, согласно кој партијата во идната Влада ќе има три члена и тоа министри за правда ...
| | веќе видена | слични

 Највисоките органи на СДСМ и Алијанса за Албанците истовремено ќе заседаваат и ќе објават официјално што е договорено. Иако никој од функционерите јавно не ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски не знае дали Алтернативата на Африм Гаши ќе излезе од Владата со влезот на Алијансата за Албанците на Арбен Таравари и промената ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Валандово поднесе кривична пријава против П.Т.(35) од Валандово, поради постоење основано сомнение за ...
сите 350 | | | веќе видена

Борбени авиони на НАТО вторпат оваа недела пресретнаа руски воени авиони во близина на естонскиот воздушен простор, соопшти британското воено воздухопловство ...
сите 196 | | | веќе видена

На 18.03.2023 во периодот од 10.00 часот до 14.00 часот од страна на полициски службеници од ОКП-ОЕК при СВР Куманово во содејство со инспектори од Државниот ...
сите 173 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вчера од Охрид повторно ги повика опозициските партии да делегираат свои луѓе во работна група за уставни измени во која што ќе ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Коалицијата на власта со АА ја поистоветувам со естрада, нема капацитет за реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: