По расистички коментари на Фејсбук - кривична пријава

4 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против Е.С.(34) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „издавање чек без покритие и ...
| | веќе видена | слични

Двајца жители на охридското село Пештани добија кривична пријава за незаконит риболов, откако биле фатени како излегуваат од езерото со мрежи и риби, а едниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вработен во Шумско стопанство „Јабланица" во Струга овозможил продажба на буково дрво на физички лица и противправна имотна корист од 40.000 денари, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во полициска акција во Белград се уапсени две државјанки на Словенија, сестрите Х.В. (29) и Х.Б. (24) по потекло од Косово, јавуваат српските медиуми. Двете ...
| | веќе видена | слични

Во полициска акција во Белград се уапсени државјанкиte на Словенија Х.В. (29) и Х.Б. (24), сестри по потекло од Косово и Метохија. Тие се во притвор затоа што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 132 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 423 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 200 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По расистички коментари на Фејсбук - кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: