Модриќ и Бензема добија понуди од владата на Саудиска Арабија


2 копии

Реал Мадрид ја оствари својата цел и се пласираше во финалето на Светското клупско првенство каде ќе ги одмери силите со Ал Хилал. „Кралевите“ славеа над Ал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Реал Мадрид постави рекорд на Светското клупско првенство во Мароко со пласманот во финалето по петти пат. Избраниците на Карло Анчелоти синоќа го совладаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти на Светското клупско првенство откако во полуфиналето во Рабат вечерва славеа над африканскиот шампион Ал Ахли ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид обезбеди пласман во финалето на Светското клупско првенство кое се игра во Мароко. Иако дуелот против Ал Ахли мораше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Власта, и покрај противењето на опозицијата, сериозно влегува во процесот на уставни измени. Во фаза на финиширање е формирањето работна група која ќе треба да ...
сите 497 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 83 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ и Бензема добија понуди од владата на Саудиска Арабија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: