Шеиците не штедат пари: Баснословни понуди за Модриќ, Бензема и Рамос!


По шокантниот трансфер на Кристијано Роналдо во Ал Наср, сега пребогатите шеици се во нов поход. Имено државата Саудиска Арабија, преку своите клубови упатила ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид ја оствари својата цел и се пласираше во финалето на Светското клупско првенство каде ќе ги одмери силите со Ал Хилал. „Кралевите“ славеа над Ал ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Реал Мадрид постави рекорд на Светското клупско првенство во Мароко со пласманот во финалето по петти пат. Избраниците на Карло Анчелоти синоќа го совладаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Реал Мадрид се вторите финалисти на Светското клупско првенство откако во полуфиналето во Рабат вечерва славеа над африканскиот шампион Ал Ахли ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Актуелниот европски шампион Реал Мадрид обезбеди пласман во финалето на Светското клупско првенство кое се игра во Мароко. Иако дуелот против Ал Ахли мораше да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 412 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 214 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеиците не штедат пари: Баснословни понуди за Модриќ, Бензема и Рамос!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: