Зошто на Британија ѝ оди полошо од останатите држави членки на Г7?

Време зa читање: 4 минути Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија ...
| | веќе видена | слични

Дека неволјата никогаш не доаѓа сама, уште еднаш потврди земјотресот во Турција, кој во понеделникот, заедно со илјадниците жртви во уништувањето, ја симна ...
| | веќе видена | слични

Веќе е сигурно дека Европската централна банка ќе задржи висока референтна каматна стапка бидејќи смета дека тоа е инструментот што ќе обезбеди враќање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јелен нагласи дека за такво нешто американската економија треба да остане силна, што, како што вели, е можно со оглед на силата на пазарот на труд во САД, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американската министерка за финансии, Џенет Јелен, денеска изјави дека гледа начин за избегнување на рецесијата во САД, со значително намалување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во светската економија и понатаму е тешка, но можеме да кажеме дека е помалку лоша отколку пред неколку месеци, изјави директорката на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Двете најголеми европски централни банки нагло ги зголемија каматните стапки во четвртокот, одлучувајќи за поголеми зголемувања од ...
| | веќе видена | слични

Оваа година швајцарската компанија Нестле ќе мора дополнително да ги зголеми цените на своите прехранбени производи за да ги компензира повисоките трошоци за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 212 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто на Британија ѝ оди полошо од останатите држави членки на Г7?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: