Кралот Чарлс на крунисувањето ќе прекине уште еден обичај, ќе биде помазан пред јавноста

Британскиот крал Чарлс Трети треба официјално да биде крунисан на почетокот од мај годинава, а медиумите на Островот веќе расправваат за многу детали од овој ...
| | веќе видена | слични

Саманта Маркл, полусестрата на поранешната актерка и сегашна војвотка од Сасекс Меган Маркл, поднесе тужба за „клевета и лажно претставување“ откако Меган и ...
| | веќе видена | слични

Британскиот крал Чарлс Трети наводно е тешко болен и доживува еден од најтешките моменти во својот живот. Како што пренесуваат светските медиуми, неговата ...
| | веќе видена | слични

Британските таблоиди објавија дека пренцезата Јуџин (32) и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк (36) наскоро би можеле да се преселат во САД. Принцезата, инаку ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат сослушани во рамки на американскиот случај за клевета што го покрена полусестрата на Меган. Ова доаѓа откако судијата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл наскоро ќе треба да се појават пред судија. Имено, полусестрата на Меган, Саманта Маркл, поднесе тужба за клевета против Меган. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари (38) неодамна објави книга, во која ги опиша деталите од својот приватен живот, како и односите со кралското семејство. Тој веќе некое време ја ...
| | веќе видена | слични

Целокупното богатство на британското кралско семејство е тешко да се измери поради непроѕирната природа на неговите финансии. Во 2015 година, анализа на ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми, кралот Чарлс Трети побарал од надбискупот Џастин Велби да дејствува како посредник за да му дозволи на неговиот помлад син, принцот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбени авиони „Су-35“ пресретнале два американски стратешки бомбардери „Б-52Н“ над Балтичкото Море, соопшти Националниот одбранбен центар на Русија. Во ...
сите 204 | | | веќе видена

Ова е прва година кога за висината на минимална плата не се преговара, нема преговори и уцени, туку таа е дефинирана согласно закон и методологија донесени ...
сите 312 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 354 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 251 | | | веќе видена

UBS и Credit Suisse припаѓаат на групата од 30 глобално системски важни банки, чие работење е под будното око на регулаторот. Швајцарската влада и централната ...
сите 258 | | | веќе видена

АХМЕТИ ПЕЕШЕ ПРЕД МИТИНГОТ ВО ЧАИР Артан Груби, прв вицепремиер во земјава, на својот фејсбук-профил објави видео на кое лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пее ...
сите 285 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска, се сретна со претседавачот на американскиот Еврејски Конгрес рабин Ендру Бејкер, како и со претставникот на Еврејската ...
сите 16 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралот Чарлс на крунисувањето ќе прекине уште еден обичај, ќе биде помазан пред јавноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: