Кралот Чарлс сака Хари и Меган да дојдат на крунисувањето, Вилијам се противи

Сепак, неговиот постар син, принцот Вилијам, наводно се спротивставува на идејата и верува дека двојката доаѓањето ќе го искористи за своја промоција и „нови ...
| | веќе видена | слични

Саманта Маркл, полусестрата на поранешната актерка и сегашна војвотка од Сасекс Меган Маркл, поднесе тужба за „клевета и лажно претставување“ откако Меган и ...
| | веќе видена | слични

Британскиот крал Чарлс Трети наводно е тешко болен и доживува еден од најтешките моменти во својот живот. Како што пренесуваат светските медиуми, неговата ...
| | веќе видена | слични

Британските таблоиди објавија дека пренцезата Јуџин (32) и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк (36) наскоро би можеле да се преселат во САД. Принцезата, инаку ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс ќе бидат сослушани во рамки на американскиот случај за клевета што го покрена полусестрата на Меган. Ова доаѓа откако судијата ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл наскоро ќе треба да се појават пред судија. Имено, полусестрата на Меган, Саманта Маркл, поднесе тужба за клевета против Меган. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Принцот Хари (38) неодамна објави книга, во која ги опиша деталите од својот приватен живот, како и односите со кралското семејство. Тој веќе некое време ја ...
| | веќе видена | слични

Целокупното богатство на британското кралско семејство е тешко да се измери поради непроѕирната природа на неговите финансии. Во 2015 година, анализа на ...
| | веќе видена | слични

Според британските медиуми, кралот Чарлс Трети побарал од надбискупот Џастин Велби да дејствува како посредник за да му дозволи на неговиот помлад син, принцот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кралот Чарлс сака Хари и Меган да дојдат на крунисувањето, Вилијам се противи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: