Мицкоски: Додека Ковачевски трча да и одоброволи на Бугарија,а Ахмети пее, болен човек од Алцхајмер не може да стигне до 4000 денари

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за "еднакви можности" и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 160 | | | веќе видена

Времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив ...
сите 216 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јануари 2023 година, изнесува 33 943 денари, објави Државниот завод за статистика. Според податоците ...
сите 208 | | | веќе видена

Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 18.45 часот на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.М.(26) од Скопје. Тој се ...
сите 412 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата, додека 2024-та, ќе биде година на економско закрепнување со позитивен економски тренд, изјави заменикот ...
сите 257 | | | веќе видена

Постапка за избор на фирма, која ќе ги печати свидетелствата – има, но дали учениците ќе ги добијат на време – нема конкретен одговор од министерот за ...
сите 178 | | | веќе видена

Во август минатата година се појавија првите информации дека Македонија и понудила на Украина неколку јуришни авиони Су-25 Грач.Станува збор за истите борбени ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Додека Ковачевски трча да и одоброволи на Бугарија,а Ахмети пее, болен човек од Алцхајмер не може да стигне до 4000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: