Таравари 90 % кажа „да“ за владина коалиција и порача: Не е дека ќе се согласиме баш со сѐ. И ние имаме црвени линии


Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
| | веќе видена | слични

Реконструкцијата на владиниот кабинет ќе биде прв тест дали власта има мнозинство во Собранието. Ако немаат 61 пратеник, тогаш избори во мај ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

„Политиката на официјална Софија е погрешна, таа е политика која води кон создавање на непријателство меѓу двете држави. Зошто кога Бугарија влегуваше во ЕУ не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на СДСМ Перо Костадинов во емисијата „10 минути“ на ТВ21 истакна дека СДСМ разговара за проширување на мнозинството со сите коалициски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Димитар Ковачевски, актуелниот премиер на Македонија на Африм Гаши од Алтернатива му дал непристојна понуда за да остане во Владата. Ковачевски им го понудил ...
| | веќе видена | слични

„Јас не верувам во ваква бугарска политика, еве во што верувам јас, февруари месец е познат во кој ни се убиени тројца народни херои Раде Јовчевски Корчагин, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на СДСМ е единствена околу прашањето за уставните измени и се надевам дека секој еден пратеник ќе биде на висина на задачата за исполнување ...
| | веќе видена | слични

Разговараме за проширување на мнозинството со останување на сите партнери во коалицијата, истакна потпретседателот на партијата, Перо Костадинов во гостувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека треба да се почекаат фактите од извештаите за да се утврди причината за смртта на шестгодишното девојче во ...
сите 169 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 114 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 433 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 137 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 146 | | | веќе видена

„Силно ја осудуваме руската воена агресија врз Украина… Оваа војна, исто така, ги поткопува безбедноста и стабилноста во Европа и претставува сериозен напад ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари 90 % кажа „да“ за владина коалиција и порача: Не е дека ќе се согласиме баш со сѐ. И ние имаме црвени линии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: