ГОЛЕМИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ПОВТОРНО ВЛОЖУВААТ ВО КРИПТОВАЛУТИ - биткоинот во јануари порасна за 40 отсто

Големите инвеститори сега повторно инвестираат во криптовалути, по еден месец на масовен раст на биткоинот од 40 проценти во јануари оваа година. Инвеститорите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Властите на Велика Британија соопштија дека на британските бизниси и потрошувачи им треба дигитална верзија на фунтата, и официјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите што размислуваат да ги вложат своите пари во шпекулативни инструменти треба да бидат многу внимателни Колапсот на берзата за криптовалути „Еф-ти-екс“ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во текот на првиот месец од 2023 година, првите две водечки криптовалути, биткоин и етериум, забележаа двоцифрена добивка во однос на ...
| | веќе видена | слични

Крадци украле криптовалути во вредност од 3,8 милијарди долари во 2022 година, пишува Bloomberg. Санкциите против Северна Кореја доведоа до пораст на наводните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерите минатата година украле рекордни 3,8 милијарди долари под форма на крипроактиви, а најголемиот број напади биле од Северна Кореја, се наведува во ...
| | веќе видена | слични

Банкротираната група крипто-компании околу берзата FTX имале 1,43 милијарди долари во готовина на крајот на минатата година, додека нејзиниот персонал се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГОЛЕМИТЕ ИНВЕСТИТОРИ ПОВТОРНО ВЛОЖУВААТ ВО КРИПТОВАЛУТИ - биткоинот во јануари порасна за 40 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: