Пиоли ќе добие отказ ако Милан не се пласира во ЛШ


4 копии
3 копии

„Ла Република“ пишува дека Антонио Конте кој моментално работи со Тотенхем и Роберто Де Зерби кој е тренер на Брајтон можат да го предводат Милан. Конте ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Милан игра очајно лошо по рестартот на сезоната во Серија А и продолжи да тоне на табелата, па од таа низа одново профитираше градскиот ривал Интер. По ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот тренер на Милан, Ариго Саки беше исклучително критичен кон „росонерите“ после поразот во градското дерби од Милан. Милан влезе во голема криза и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 412 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 214 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиоли ќе добие отказ ако Милан не се пласира во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: