Гледав како горат живи луѓе – МОРБИДНИ СВЕДОШТВА за пожарот во модуларната болница во Тетово

Доктори и медицински сестри, роднини на пациенти, сведочеа на денешната главна расправа во судскиот процес за изгорената модуларна болница во Тетово.Роднините ...
| | веќе видена | слични

Нема да се хоспитализираат пациенти на Инфективното одделение при Велешката болница. Оваа времена одлука е поради намалениот број пациенти, намалениот број ...
| | веќе видена | слични

Нема веќе хоспитализација на пациенти на Инфективно одделение во Општа болница Велес. Еден инфектолог заминал во пензија, има проблеми со греењето, а бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По поминати 17 месеци од катастрофалниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој настрадаа 14 лица, конечно остатоците од изгорениот објект се остранети ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на вчерашната седница донесе Одлука за давање согласност за проширување на дејноста на Јавната здравствена установа Градска општа болница „8-ми ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 204 | | | веќе видена

Кинескиот шеф Кси пристигна во тридневна посета на Москва. Снимката од срдечното ракување меѓу Кси и водителот Путин го обиколи светот. Кси е првиот странски ...
сите 355 | | | веќе видена

Благодарение на врнежите дожд изминатите седмица водостојот на Охридското Езеро порасна за четири сантиметри, но се уште е далеку под просекот за овој период ...
сите 251 | | | веќе видена

UBS и Credit Suisse припаѓаат на групата од 30 глобално системски важни банки, чие работење е под будното око на регулаторот. Швајцарската влада и централната ...
сите 80 | | | веќе видена

Трпе Деаноски од УПОЗ во емисијата 24 анализа во рече дека имале тракалезна маса пред неколку недели инициран од Синдикатот на самостојните клинички центри во ...
сите 255 | | | веќе видена

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово, постигнат на средбата во Охрид, ...
сите 738 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција соопшти дека на вечерашниов митинг во Чаир наишле на исклучително голем прием од активисти на ДУИ. Пред присутните говори ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гледав како горат живи луѓе – МОРБИДНИ СВЕДОШТВА за пожарот во модуларната болница во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: