ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: ТЕПАЧОТ КОЈ Е ВО БЕГСТВО ИМА БУГАРСКИ ПАСОШ - тој и натепаниот Пендиков имаат бугарски национални чувства


Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство во Охрид поднесе обвинителен предлог против охриѓанецот кој го претепал сограѓаниниот Христијан Пендиков, кој во моментот се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството поднесе обвинение за нанесување тешка телесна повреда од омраза, по три недели од нападот од негови сограѓани врз Христијан Пендиков од Охрид, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на новинарско прашање да даде коментар за секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело тешка телесна повреда, според член 131 став 1 во врска со ...
| | веќе видена | слични

Охридското обвинителство поднесе обвинителен предлог за претепувањето на Пендиков. Од таму информираат дека засега се годи едно лице за кривично дело – тешка ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со тоа што денеска овој човек што стана вип личност во Софија дава одговор дека целата оваа ситуација е политизирана, но јас кога би бил бугарски државјанин, ...
| | веќе видена | слични

По постапките на бугарските власти за тепањето на македонскиот државјанин Христијан Пендиков од страна на бугарски државјанин на твитер се појави иронична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 107 | | | веќе видена

Власта се обидува да создаде перцепција дека ВМРО-ДПМНЕ е антизападна и антиЕУ затоа што не се согласува со францускиот предлог и уставните измени како што се ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ: ТЕПАЧОТ КОЈ Е ВО БЕГСТВО ИМА БУГАРСКИ ПАСОШ - тој и натепаниот Пендиков имаат бугарски национални чувства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: