(Видео) Ковачевски: Со зголеменото производство на електрична енергија до намалување на цената на струјата


Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во организација на Американската Стопанска Комора во Северна Македонија (АмЧам), денеска во Скопје се одржа конференција посветена на важноста на “ESG” ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стратешкиот дијалог со САД не е алтернатива, туку е комплементарен на процесот на ЕУ-интеграција. Не очекуваме ново вето од Бугарија, одговори шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, одржаа прес-конференција, на која информираа за активностите во врска со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски информираше дека Владата на Македонија, на денешната седница го прифати текстот на Планот за активности во рамките на Стратешкиот дијалог ...
| | веќе видена | слични

Во делот на транспарентноста, владеењето на правото и демократијата во државата и во борбата против криминалот и корупцијата во земјава од година во година се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на претходната седница го усвои планот за активности што произлегуваат од Стратешкиот дијалог со САД. Со ова го потврдуваме силниот сигнал дека САД се ...
| | веќе видена | слични

Со усвоениот план за активности на нашата Влада, што произлегуваат од стратешкиот дијалог со САД, го потврдуваме силниот сигнал дека САД се наш стратешки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачевски: Со зголеменото производство на електрична енергија до намалување на цената на струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: